הדפסה
כניסות: 4360

_2חוויית ברית המילה של בננו היקר אלישע!!

אלישע ב"ה נולד בערב שבת קודש, מה שאומר שהברית תהיה בשבת!

היה לנו ברור שדוד דדון יהיה המוהל שלנו, שמענו עליו הרבה דברים טובים ויצרנו עימו קשר. מאז השיחה הראשונה נרקם בינינו קשר מיוחד. דוד הגיע לביתנו על מנת להסביר על הברית ולתת קצת הכנה רוחנית לקראת מעמד קדוש זה. לאחר לימוד קצרצר ומעמיק על מהות ברית המילה , הוא הסביר לנו בפירוט ובדקדוק על שלבי הברית, מה צריך להכין מראש ומה קורה בדיוק לתינוק בזמן הסרת העורלה. הרושם שנוצר מהמפגש עם דוד שהוא מאוד מקצועי ובקיא במלאכתו וזה גרם לנו להרגיש בטוחים ורגועים לקראת הברית. אין ספק שהרוגע והנעימות הרבה שדוד שידר לנו תרמו לנו רבות במחשבות לקראת הברית ובמהלכה.

דוד ציין שיש לו עוזרת אישית, הלוא היא שגית, אשתו. כשהגעתי (אביה) בשבת לעזרת הנשים קיבלה אותי בשמחה שגית ולאורך כל הברית ולאחריה תמכה ועודדה, הזכירה להתפלל ולבקש והשרתה רוגע. לאחר התפילה בשבת בבוקר היינו נרגשים מאוד. מה שהפליא אותנו הוא שלא חששנו כלל מהכאב שיהיה לאלישע בברית כי הבנו מדוד שזה כמעט ולא כואב. זה היה כ"כ טוב, כי הראש התעסק עם תפילות ורגשות ולא עם פחדים וחששות.

ברוך ה' אלישע היה רגוע בברית וכמעט שלא בכה. החברים שרו ניגונים וזה היה מרומם. דוד עשה את מלאכתו במקצועיות והסביר לנו אחריה בפירוט על הטיפול באלישע בימים הקרובים. שגית ייעצה בנושאי הנקה וטיפול בתינוק ויצאנו מהברית בהרגשה טובה ומרוממת. לאחר כמה ימים דוד ושגית באו לבדוק שהכל בסדר עם הרך הנולד.

אנחנו מרגישים שהמטרה של דוד כמוהל היא לא רק לעשות את הברית וזהו, אלא הרבה מעבר. התמיכה שהוא נתן לנו לפני הברית ואחריה, והרצון להישאר בקשר בהמשך מחמם את הלב ונותן הרגשה שמדובר כאן במוהל אחר ומיוחד. לא מזמן קיבלנו מייל עם דבר תורה קצר על מהות הברית ושאלה בשלומנו ובשלום התינוק הרך. אין דבר נפלא מזה.

מאחלים לכולם חווית ברית קדושה ומוצלחת.

עזריאל ואביה לאופר.

אלול ה'תש"ע, ספטמבר 2010